Senior Active | Siedziba Fundacji

Siedziba Fundacji

Fundacja Senior Active działa we współpracy i na terenie Dziennego Domu Opieki Medycznej przeznaczonego dla osób o obniżonej samodzielności psychoruchowej.

 

Obiekt usytuowany jest w prestiżowej lokalizacji, w samym centrum dzielnicy Chwaliszewo tuż nad brzegiem rzeki Warty z widokiem na Katedrę na wyspie Ostrów Tumski. W sąsiedztwie budynku, w starym korycie Warty budowany jest park, który będzie miał ogromne znaczenie we wzbogacaniu okolicy o walory wizualne oraz sportowo-rekreacyjne.

 

Lokal znajduje się na 1 piętrze budynku. Szerokie korytarze, strefy kolorystyczne oraz winda pozwalają na bezproblemowe poruszanie się po budynku osób niepełnosprawnych.

senior-active-wnetrze-7

Na potrzeby projektu służyć będą w pełni wyposażone sale:

  • rehabilitacyjna wyposażona w: drabinki, klatka UGUL, stół do ćwiczeń i masażu, materace składane 3-częściowe, piłki rehabilitacyjne, rotory, cykloergometr stacjonarny w pozycji siedzącej z oparciem, laski do ćwiczeń, taśmy rehabilitacyjne do ćwiczeń górnych i dolnych partii mięśniowych, piłeczki żelowe do rehabilitacji dłoni, taśmy TRX, gumy do rozciągania power band, kijki do nornic walking, maty do jogi, maty fitness. Przestrzenna sala posiada lustrzaną ścianę ułatwiającą zajęcia pracy z ciałem.
  • pomieszczenie relaksacyjne wyposażone w: wygodne fotele, stoliki kawowe, regały, nastrojowe oświetlenie, rzutnik multimedialny, sprzęt audio i wideo, gry interaktywne, gry planszowe, gry karciane, wewnętrzną biblioteczkę.
  • przestronne pomieszczenie do terapii zajęciowej wyposażone w: wygodne i dostosowane do potrzeb stoły i krzesła, materiały do zajęć plastycznych i rękodzielniczych- malarstwo, rzeźba, hafciarstwo. materiały do biblioterapii, muzykoterapii, filmoterapii, ludoterapii, arteterapii.

Mapka Dojazdu