Senior Active | Stacja Rehabilitacja Pobyt 1, 3, 5 dni
Formularz zgłoszeniowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Stacja Rehabilitacja Pobyt 1, 3, 5 dni

13711475_10157306562005725_1502435017_o

Stacja Rehabilitacja w Dziennym Domu Opieki Medycznej Senior Active

Pobyt w zależności od Państwa potrzeb może trwać 1, 3 lub 5 dni w godzinach 7.00 – 17.00 Zapraszamy osoby z chorobami przewlekłymi, potrzebujące kompleksowej rehabilitacji wielonarządowej. W naszym ośrodku z pobytu dziennego  mogą skorzystać pacjenci ze schorzeniami neurologicznymi, reumatologicznymi, ortopedycznymi, po urazach oraz  po zabiegach chirurgicznych. Ośrodek jest w pełni przystosowany do potrzeb osób poruszających się z pomocą balkoników, kul, wózków inwalidzkich. Na terenie nie ma barier architektonicznych.

Fizjoterapeuci  realizują plan indywidualnie dobrany do potrzeb pacjentów. Stosują różne metody usprawniania indywidualnego, specjalizują się także w masażu klasycznym oraz drenażu limfatycznym.

Pacjent po przyjęciu serii zabiegów leczniczych, może spokojnie wrócić do domu. Pacjenci podczas dziennego pobytu korzystają nie tylko z pełnego zakresu usług fizjoterapeutycznych, są również objęci opieką lekarza internisty, rehabilitanta, geriatry oraz psychologa. W ośrodku realizujemy rehabilitacje ogólnoustrojową oraz specjalistyczną np. po endoprotezie stawu biodrowego lub dla pacjentek po amputacji piersi. Każdy pacjent korzystający z oferty dziennego pobytu ma swojego terapeutę prowadzącego, który realizuje indywidualny plan leczenia  usprawniającego i opiekuje się pacjentem przez cały pobyt.

 

Pobyt jednodniowy/trzydniowy/pięciodniowy obejmuje:

 • konsultację z terapeutą prowadzącym mgr fizjoterapii jak również z lekarzem geriatrą, internistą, rehabilitantem oraz psychologiem
 • indywidualny plan leczenia usprawniającego , sesje rehabilitacyjne minimum 3 razy dziennie po 1 h, obejmujące  gimnastykę poranna, terapię indywidualną specjalistyczną oraz masaż
 • 3 posiłki dziennie z uwzględnieniem diety
 • przyjemna, rodzinna atmosfer
 • możliwość skorzystania z sali relaksu, w której pacjent może spędzić czas między sesjami rehabilitacyjnymi (dostęp do tv, internetu, biblioteczki)
 • na zakończenie pobytu pacjent otrzymuje wskazówki dotyczące samodzielnej gimnastyki oraz autoterapii

Plan dnia


GODZINY ZAJĘCIE
08.00 – 08.30 przedstawienie przebiegu zajęć, rozmowa indywidualna z terapeutą
08.30 – 09.00 śniadanie
09.00 – 10.30 I sesja terapeutyczna – gimnastyka ogólnorozwojowa z uwzględnieniem indywidualnych potrzeb pacjenta i dostosowaniem technik specjalistycznych
10.30 – 11.00 czas wolny, odpoczynek
11.00 – 12.00 konsultacja z psychologiem lub geriatra
12.00 – 13.00 II sesja terapeutyczna – trening funkcjonalny
13.00 – 13.30 czas wolny, odpoczynek
13.30 – 14.00 obiad
14.00 – 15.00 III sesja terapeutyczna –terapia indywidualna z użyciem technik specjalistycznych
15.00 – 15.30 czas wolny, odpoczynek
15.30 – 16.30 IV sesja terapeutyczna – masaż
16.30 – 16.45 podwieczorek
16.45 Autoterapia

Dostępne formy fizjoterapii:

 • kinezyterapii – gimnastyka poranna, ćwiczenia rozlużniające, ćwiczenia samowspomagane, ćwiczenia czynne w odciążeniu w klatce UGUL(Uniwersalny gabinet usprawniania leczniczego),ćwiczenia czynne w odciążeniu z oporem, ćwiczenia bierne, pionizacja bierna oraz czynna, nauka chodu właściwego oraz doskonalenie chodu, ćwiczenia metodą PNF, serie ćwiczeń z użyciem sprzętu dodatkowego np. taśmy rehabilitacyjne do ćwiczeń obręczy kończyny górnej oraz dolnej, odważniki i kettle, ćwiczenia przy drabinkach, piłki Gymnic Plus różnej wielkości, laski gimnastyczne, ćwiczenia z użyciem rototorów, piłeczek żelowych do rehabilitacji dłoni, ćwiczenia na materacach, kijki do nordick walking, cykloergometr stacjonarny w pozycji siedzącej z oparciem.
 • Masaż klasyczny, drenaż limfatyczny, bańki chińskie, terapia punktów spustowych, masaż głęboki, masaże relaksacyjne, masaż kamieniami, gorącą świecą, czekoladą.
 • Fizykoterapia-hydromasaż stóp

Konsultacje z psychologiem:

 • diagnoza
 • terapia funkcji poznawczych
 • wsparcie w trakcie choroby
 • psychoterapia
 • poradnictwo psychologiczne