Formularz zgłoszeniowy

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Temat

Treść wiadomości

Psycholog

Dzienny Dom Opieki Medycznej Senior Active jest placówką, która zapewniać będzie kompleksową opiekę dzienną osobom o obniżonej samodzielności i sprawności psychoruchowej, w tym m.in. cierpiącym na demencję, zespół Alzheimera, drżenie samoistne, chorobę Parkinsona, określone zespoły otępienne, ograniczenia ruchowe, depresje, nadpobudliwość jak i tym, którzy pragną spędzać czas wśród rówieśników, czynnie stawiając czoła procesowi starzenia się, za sprawą odpowiednio dobranemu dziennemu programowi zajęć i aktywności, które oferowane są w ramach zajęć grupowych w godzinach popołudniowych.

Dzienny Dom Opieki Medycznej Senior Active, którego oficjalne otwarcie nastąpi w kwietniu bieżącego roku w Poznaniu zatrudni osobę na stanowisko psycholog osób starszych i niepełnosprawnych.

Zakres obowiązków:

  • Przeprowadzanie rozmów konsultacyjnych z Podopiecznymi DDOM Senior Active, którzy wymagają całościowej oceny i opieki specjalistycznej, członkami rodzin lub opiekunami.
  • Przeprowadzenie indywidualnej oceny psychologicznej i testów neuropsychologicznych zgodnie ze wskazaniami zespołu opiekuńczo-terapeutycznego DDOM Senior Active.
  • Przeprowadzenie oceny potrzeb pacjenta geriatrycznego, jego rodziny lub opiekunów.
  • Udzielanie wsparcia (psychoterapia bezpośrednia, odreagowująca, racjonalna, podtrzymująca, wspierająca, relaksacyjna, wizualizacja).
  • Prowadzenie działalności szkoleniowo – edukacyjnej, rozmów z Podopiecznymi geriatrycznymi, członkami rodzin lub opiekunami.
  • Prowadzenie staży i praktyk zawodowych zgodnie z przyjętym planem i harmonogramem.
  • Przeprowadzenie systematycznej kontroli aktualnego stanu psychosomatycznego Podopiecznych DDOM Senior Active.
  • Prowadzenie dokumentacji medycznej Podopiecznych DDOM Senior Active.
  • Prowadzenie systematycznej kontroli stanu emocjonalnego podopiecznych DDOM Senior Active, a także wsparcia i opieki psychologicznej.
  • Określenie potrzeb potencjalnych Podopiecznych w odniesieniu do warunków społecznych, psychicznych, emocjonalnych.
  • Współpraca psychologa z pozostałymi członkami zespołu geriatrycznego.
  • Dbanie o należyty stan mienia znajdującego się w DDOM Senior Active oraz o ład i porządek w miejscu pracy.
  • Przestrzeganie zasad BHP i p.poż.

Wymagania:

  • dyplom ukończenia studiów wyższych –  kierunek psychologia
  • min. 2-letnie doświadczenie na podobnym stanowisku
  • wiedza z zakresu psychologii osób starszych
  • wiedza z zakresu treningu umiejętności życiowych i podtrzymywania samodzielności
  • wiedza z zakresu psychologicznych aspektów radzenia sobie z chorobami i ograniczeniami w starości

Psycholog  w Dziennym Domu Senior Active powinien posiadać takie cechy jak:

  • życzliwość, wyrozumiałość, cierpliwość, opiekuńczość
  • umiejętność dostrzegania potrzeb i problemów drugiego człowieka

Oferujemy:

  • stabilne zatrudnienie
  • możliwość rozwoju zawodowego oraz zdobywania nowych doświadczeń w miłym zespole,
  • atrakcyjne wynagrodzenie,
  • wymiar zatrudnienia: ½ etatu